Cégtörténet:
A magyar tulajdonú cég és a márka 2014-ben jött létre, és jelenleg Budapesten található a székhelyük. Jelenleg több mint 15 országban van jelen, a világ minden táján. A cég alapítása óta eltelt évek alatt jelentős tapasztalatot szerzett az agráriparban, és széles körben ismertté vált a magyar agrárszektorban. Cikkünkben arra is kitérünk, miért fontos előnyben részesíteni a hazai gyártók termékeit.
Sorvezető rendszerek
A MachineryGuide sorvezető egy könnyen kezelhető és innovatív megoldás lehet minden gazdaság számára. Az alkalmazás androidos eszközökön futtatható, így használatához nincs szükség egyedi eszközökre. Az alkalmazás a magas pontosság elérése érdekében képes külső GPS, GNSS vagy RTK vevőegységhez csatlakozni, illetve BSC szakaszoló csatlakoztatásával automata permetező szakaszolásra is alkalmas. Az alkalmazás használatával jelentős megtakarítás érhető el a mezőgazdasági munkák során, illetve az elvégzett munkák számontartása is egyszerűbbé, gyorsabbá és pontosabbá tehető.
Automata kormányzási rendszerek
A MachineryGuide automata kormányzási rendszer egy univerzális, bármely típusú és évjáratú traktorral utólagosan felszerelhető robotkormányzási rendszer (mindössze az orbit-rendszerű kormány a feltétel).
A MachineryGuide AutoSteer termék egy 100%-ban hazai rendszer. A kormányzás kiépítése nem igényli a kormány leszerelését, vagy a traktor burkolatainak megbontását, azaz garanciavesztés nélkül is telepíthető valamennyi új és régi traktortípusra.
Szakaszvezérlő rendszerek (BSC)
A MachineryGuide szakaszvezérlők könnyen felszerelhetők bármely, elektromos szelepekkel felszerelt permetezőgépre, alkalmassá téve azokat szakaszolásra és sebességarányos kijuttatásra. MachineryGuide sorvezető alkalmazáshoz csatlakoztatva a szakaszvezérlő képes automata szakaszolás végzésére is, tovább javítva a permetezőgép hatékonyságát. Az eszközök felszerelése igen egyszerű, a vezérlő és az irányítófelület között vezeték nélküli kapcsolat van, megkönnyítve a használatát. Az eszközök tetszőleges számú szakasz kimenettel rendelhetők, így még könnyebben integrálható a már meglévő rendszerekbe.
GENERIO
A GENERIO kijelző egy univerzális eszköz, amellyel BSC permetező vezérlő és FLUXX kijuttató rendszerek is vezérelhetőek. A kijelző fizikai nyomógombokkal rendelkezik és letisztult, egyszerű kezelőszervvel.
A kijelző átmérője: 2,7”, képfelbontása: 128x64 pixel.
A rendszer 12V-os tápellátásról üzemel, ipari flexibilis tartóval rögzíthető csőre, illetve opcionális kiegészítővel szélvédőre. A kommunikáció CANbus-on keresztül történik a kijelző és a munkagépvezérlő között.
Folyékonyműtrágya-kijuttató szett
A MachineryGuide FLUXX egy folyékony műtrágya vagy baktérium kijuttatást végző applikátor. Az applikátor 12V-os szivattyúval működik, amely a fordulatszámát GPS alapú sebességjel és a rendszerben helyet foglaló átfolyásmérő szenzor értékei alapján rendkívül gyors reakcióidővel és pontossággal állítja a FLUXX vezérlő.
Az egység egy nagyon egyszerű felhasználói felülettel rendelkező, ingyenes programmal használható elsősorban, de sorvezető szoftver is kiegészíthető, a sebességarányos kijuttatási funkció mellett az átfedés detektálásra és helyspecifikus kijuttatásra is alkalmas.
RTK szolgáltatás
Országos lefedettség, 13 db aktív bázisállomással (Budapest, Debrecen, Nyíregyháza, Jászapáti, Szekszárd, Komárom, Szombathely, Ajka, Katymár, Szentes, Csenger, Sárospatak, Kapuvár).
Funkciók, beállítások
Széleskörű funkcionalitás és beállítási lehetőség – ez az, ami legjobban jellemzi a MachineryGuide szoftverét.
Miért válasszam a MachineryGuide márkát?
- Teljesen magyar nyelvű felület.
- Folyamatos frissítések, hazai fejlesztésű szoftver.
- Kedvező ár/érték arány.
- Rengeteg referencia országszerte.
- Széles körű kompatibilitás.
- Nemzetközi elismerések, hazai díjak.
- Megbízhatóság.
- Saját RTK hálózat.
- Bővíthetőség.
Három döntő érv arra, miért érdemes hazait vásárolni
A mezőgazdasági gépek tulajdonosainak különösen fontos, hogy eszközeik tartós minőséget, nagy üzembiztonságot biztosítsanak számukra. Ha például halaszthatatlan növényvédelmi beavatkozás, permetezés vagy aratás közben következik be műszaki hiba, az hatalmas, akár százezrekre rúgó, idegőrlő kiesést okoz a munkában. Noha ma már a legtöbb mezőgép-forgalmazó kiterjedt garanciális vállalásokat tesz, döntő jelentőségű lehet, hogy milyen földrajzi távolságról, milyen logisztikai, szolgáltatási háttérrel van jelen a márkaképviselet Magyarországon. Logikus, hogy egy hazai gyártó – aki hazai viszonyokra fejleszti termékeit – egyrészt a magyarországi igényekre szabja gyártmányai főbb jellegzetességeit. Másrészt akár alkatrész-ellátás, akár szervízszolgáltatás terén is könnyebben, rövidebben, gyorsabban elérhető, szükség esetén jobban felelősségre vonható, mint egy távoli ország vagy földrész gyártója-márkaképviselete.
A másik ok az ár, az ár-érték arány. Akár edzőcipőről, akár autóról vagy fogkrémről van szó – a mezőgazdasági gépek világában is sokszor komoly felárat jelent a márkanév, a mögötte működő költséges marketing. A hazai gyártók bár néha kisebb volumenben értékesítenek, általában jelentősen jobb árat tudnak kínálni egy magyar viszonyokra fejlesztett termékre. Igaz, hogy a hazai mezőgépgyártás jelenleg sokkal kisebb volumenű, mint 40-50 éve, de minőségben, ár-érték arányban, alkatrész- és szervizszolgáltatásban ma is jó minőséget produkál a legtöbb magyar gépgyártó.
A harmadik érv a leginkább szívhez szóló: a „hazafias közgazdasági megfontolás” érve. Minden forint, amit külföldi boltokban, szaküzletekben, webáruházakban költünk el, végleg elhagyja az országot. Egy külhoni cégvezetésnek, igazgatótanácsnak nem érdeke a hazánkban képződő profitból Magyarországon költeni. Egy magyar érdekeltség viszont itthon költi el a nyeresége jó részét: hazai beruházásokba fektet, magyarok kulturális, sport vagy tudományos céljait támogatja mecénásként, de lehet, hogy „csak” a helyi iskola renoválását vagy a térségi mezőgazdasági oktatás ösztöndíjait támogatja…