Termékleírás Az O-gyűrűk kör alakú, végtelenített, kör keresztmetszetű gyűrűk, melyeket öntőformákban elasztomer anyagokból vulkanizálással készítenek. Az O-gyűrű a tömítőhatását a beépítési térbe történő beépítést és előfeszítést követően a keresztmetszetének megváltozásával éri el. Az O-gyűrű a beépítési térben radiálisan vagy axiálisan előfeszíthető. Üzemi állapotban a közegnyomás növeli a tömítőfunkciót, mivel az elasztomer anyag nyomás alatt összenyomhatatlan folyadékként viselkedik.
A termék előnyei Az O-gyűrűket elsősorban álló gép- és berendezéselemek (statikus alkalmazás) tömítésére használják a folyékony és gáznemű közegekkel szemben, például karima- és fedéltömítések, csőkötések, valamint a hidraulikus hengerek hengerfeje és hengertalpa. Bizonyos feltételek esetén az O-gyűrűk is használhatók oda-vissza mozgó, forgó és egymásra telepített csavarmozgásokhoz (dinamikus alkalmazás). 1000 bar nyomásig tömíthető.
Beépítési terek Az O-gyűrűk beépítési tereit (hornyokat) lehetőleg derékszögűre kell marni, és gondosan meg kell munkálni. Kerülni kell a sorják, karcolások és bemetszések kialakulását. A horonyhoz szükséges mélység és szélesség méretei az adott alkalmazástól és a zsinór vastagságától függenek.
• Statikus és dinamikus tömítés • Tömítések szintetikus és természetes olajokhoz